7 kluczowych trendów typograficznych w logo filmów Marvela

Autor: Randy Alexander
Data Utworzenia: 2 Kwiecień 2021
Data Aktualizacji: 20 Czerwiec 2024
Anonim
7 kluczowych trendów typograficznych w logo filmów Marvela - Twórczy
7 kluczowych trendów typograficznych w logo filmów Marvela - Twórczy

Zawartość

Gdy Marvel Studios przygotowuje się do świętowania 10. rocznicy, przyjrzymy się typograficznym trendom kryjącym się za logo filmów Marvela.

Mając do wyboru mnóstwo superbohaterów - The Incredible Hulk, Thor, Captain America i nie tylko - Marvel co roku od premiery Iron Mana w 2008 roku wypuszcza nowy film, dzięki czemu marka staje się jedną z najpotężniejszych na świecie.

Ale z wielką mocą wiąże się wielka odpowiedzialność, zwłaszcza jeśli chodzi o projekt logo każdego filmu. A co z typografią? W jaki sposób logo superbohaterów filmu rozwinęło się w ciągu ostatniej dekady? A czego projektanci mogą się nauczyć ze swojej ewolucji?

Tutaj wybieramy siedem dużych trendów z logo filmów Marvela i oferujemy spostrzeżenia od projektantów.

01. Powrót do podstaw


Jeden wyraźny trend typograficzny w logo filmów Marvela z 2017 i 2018 roku pokazuje, że wiele projektów coraz częściej powraca do swoich oryginalnych korzeni komiksowych.

„Od samego początku, kiedy pojawił się pierwszy film Iron Mana, marka filmowa Marvel Studios niekoniecznie była zbyt ściśle związana z komiksowymi odpowiednikami - z wyjątkiem logo Avengers” - wyjaśnia projektant komiksów i dyrektor kreatywny Tom Muller. „Zrobiono to w celu ustanowienia własności intelektualnej i marek, które sięgają dalej niż komiksy”.

Innym czynnikiem jest to, że wiele starszych filmów było licencjonowanych innym wytwórniom. Teraz ten trend wydaje się odwracać, a wiele nowszych logotypów nawiązuje do ich oryginalnych komiksów.

Znak słowny filmu Inhumans z 2018 roku jest ściśle wzorowany na logo z 1998 roku zaprojektowanym przez Johna „JG” Roshella z Comicraft, podczas gdy logo Captain Marvel czerpie inspirację z oryginalnego projektu komiksowego literata Jareda K Fletchera.


02. Antypłaska konstrukcja

Rok 2016 mógł być rokiem płaskiego projektu, ale uproszczenie kroju nadal jest wyraźnym trendem w logo w całym 2017 roku. Co sprawia, że ​​tym bardziej zauważalne jest, że nowsze logo z filmów Marvela działają inaczej - jak pokazał Avengers: Infinity War logo, które oferuje blokowy typ 3D.

„W ostatnich latach nastąpiła globalna zmiana w projektowaniu w kierunku prostszego, czystszego,„ płaskiego ”projektu, więc ciekawie jest zobaczyć, jak idzie w przeciwnym kierunku” - podkreśla wielokrotnie nagradzany projektant typografii Craig Ward.

„Możesz argumentować, że tytuły stanowią dobrą metaforę filmów, które same stały się mroczniejsze, bardziej dojrzałe i głębsze”.

03. Teksturowany


Wcześniejsze logo filmów Marvela wskazywało, że studio trzymało się prostej typografii, a wyblakłe odcienie często służyły jako dominujący efekt specjalny. Dzięki nowym ogłoszeniom Marvel wkracza na bardziej teksturowane terytorium, dzięki czemu tytuły filmów mogą powiedzieć jeszcze więcej o postaciach i fabule filmu, a jednocześnie wyskakują ze standardowego czarnego tła Marvela.

„Jedną rzeczą, na którą teraz zwracam uwagę, jest to, że nowa grafika ma większą teksturę” - zgadza się projektant Paolo Grasso. „Początkowe logo Thor: Ragnarok przywołuje kamienną teksturę, a logo Guardians of the Galaxy: Vol 2 i Black Panther ma metaliczny połysk”.

„Wydaje się, że starsze logo pozostają z efektem„ lasera na czerni ””, kontynuuje, „co przypomina mi logo filmowe z późnych lat 90., takie jak Mission: Impossible”.

04. Odważniejsze palety kolorów

We wcześniejszych filmach Marvela logo w dużej mierze przylegały do ​​standardowej srebrno-czerwonej palety kolorów - z kilkoma wyjątkami. Ostatnio jednak typografia przesunęła się w kierunku odcieni złota i mosiądzu, co można zobaczyć w logo Avengers: Infinity War i Black Panther.

Tom Muller dodaje, że chociaż typografia w logo Guardians of the Galaxy: Vol 2 i Thor: Ragnarok „całkowicie obejmuje ich czterokolorowe pochodzenie”, robią to „ze zdecydowanie odważniejszą paletą kolorów”.

Warto zauważyć, że logo Guardians of the Galaxy: Vol 2 było pierwszym filmem Marvela, w którym jako główny kolor typu zastosowano niebieski.

05. Zaokrąglone krawędzie

Patrząc razem na nadchodzące logo filmów Marvela, typografia jednego w szczególności wyróżnia się jako zauważalnie odmienna od pozostałych. Podczas gdy większość logo ma typografię w kształcie kwadratu, Captain Marvel skręca w kierunku koła. Opiera się na oryginalnym projekcie Jareda K. Fletchera, ale jest to zauważalna zmiana w kierunku czegoś innego.

Podobny styl został ostatnio użyty w Spider-Man: Homecoming, być może sygnalizując sposób, w jaki filmy Marvela są skierowane do młodszej widowni. Spider-Man: Homecoming to film beztroski (w porównaniu, powiedzmy, do The Avengers), a sam bohater jest jednym z najmłodszych we wszechświecie.

Ten okrągły geometryczny typ wywołuje młodzieńcze poczucie zabawy, a nie dystyngowany typ używany w przypadku starszych bohaterów.

06. Gry z lat 80

Mówiąc o zmianie kierunku, najnowsza typografia Thor: Ragnarok wygląda niezaprzeczalnie inaczej niż poprzednie logo serii. Thor z 2011 roku zobaczył cienki, metaliczny projekt, podczas gdy Thor: The Dark World z 2013 roku zapewnił odważny, teksturowany tekst, podobny do początkowego logo Thor: Ragnarok.

Jednak nowe logo filmowe zostało wprowadzone na początku tego roku, a jego estetyka w stylu retro oznacza zmianę tonu serii. Reżyser Taika Waititi określił Thor: Ragnarok jako film fantasy science-fiction z lat 70. i 80. - a czcionka w nowym logo reprezentuje nową wizję.

Z zwiastuna Thor: Ragnarok jasno wynika, że ​​żartobliwe podejście, które sprawiło, że Guardians of the Galaxy odniosło tak duży sukces, będzie zajmować centralne miejsce w nowej odsłonie. A skoro już jesteśmy przy Strażnikach Galaktyki, ten sam efekt można zobaczyć w Vol. 2 logo.

„To coś w rodzaju trendu, ale dodaje o wiele więcej charakteru i stanowi ukłon w stronę zabawnego dziedzictwa ich komiksowych odpowiedników” - wyjaśnia projektant Kyle Wilkinson. „Wydaje się, że w centrum uwagi znajduje się również faktyczny projekt czcionki, w przeciwieństwie do ukrywania niektórych wątpliwych wyborów czcionek za osłoną efektów specjalnych”.

07. Niedopasowane czcionki

Wpływ retro i komiksów można również dostrzec dzięki ręcznie rysowanemu „Homecoming” w logo Spider-Man: Homecoming i „Vol. 2 'w logo Guardians of the Galaxy: Vol 2.

Chociaż ten niedopasowany klimat uzyskuje się za pomocą kontrastujących kolorów i nietradycyjnych palet kolorów, niezwykłe parowanie czcionek może być również skutecznym sposobem na przyciągnięcie uwagi odbiorców.

Radzimy Czytać
Darmowe narzędzie pomaga w ustalaniu stawek dla freelancerów
Odkryć

Darmowe narzędzie pomaga w ustalaniu stawek dla freelancerów

W ze złym mie iącu powiedzieliśmy Ci o darmowym narzędziu, Generatorze Ofert Projektowania tron Internetowych, które pozwoli Ci zao zczędzić cza i energię podcza po zukiwania pracy na zlecenie.A ...
Ogłoszono krótką listę net Awards 2014
Odkryć

Ogłoszono krótką listę net Awards 2014

Dotarcie do tego punktu zajęło dużo cza u i dużo pracy, ale w końcu je teśmy tutaj: mamy piątkę najlep zych w każdej z na zych 22 kategorii tegorocznych nagród.Jeśli nie oglądałeś przez cały cza ...
Twórz modele szkieletowe w programie Photoshop CS6
Odkryć

Twórz modele szkieletowe w programie Photoshop CS6

Oprócz ołówka i papieru i tnieje wiele narzędzi cyfrowych do tworzenia makiet - układ „lo-fi” trony internetowej, który pomaga określić jej pod tawową trukturę przed dodaniem projektu w...