8 kroków do zaprojektowania idealnej infografiki

Autor: Louise Ward
Data Utworzenia: 3 Luty 2021
Data Aktualizacji: 18 Móc 2024
Anonim
14 Infographic Do’s and Don’ts to Design Beautiful and Effective Infographics
Wideo: 14 Infographic Do’s and Don’ts to Design Beautiful and Effective Infographics

Zawartość

W zeszłym miesiącu, kiedy radośnie skubałem kanapkę i popijając koktajl podczas comiesięcznego wydarzenia sieciowego I Am Woman, rozmawiałem z kilkoma kobietami biznesu i padło oczywiste pytanie: „Więc co robisz?”. Zacząłem od zwykłego wyjaśnienia niektórych usług, które oferuję, w tym projektowania druku / stron internetowych, ilustracji i projektowania infografik, i zauważyłem kilka pustych twarzy wśród pań. „Co to jest infografika?”

Przyszło mi do głowy, że to najczęściej zadawane mi pytanie - nawet jeśli zgłosił się do mnie nowy klient, który chciał mieć infografikę! Dość często nie są nawet pewni, czym dokładnie jest, ale słyszeli, że jest to świetne narzędzie marketingowe dla firm, dlatego chętnie zlecają własne.

Tak więc, mając nadzieję na zdemistyfikowanie procesu projektowania infografik i mam nadzieję, że podzielę się wskazówkami, jak tworzyć świetne infografiki, przedstawiam mój przewodnik po projektowaniu infografik. Cieszyć się!


01. Co to jest infografika?

Po prostu infografika to grafika informacyjna, wizualnie zinterpretowana informacja lub dane, znane również jako wizualizacja danych. To świetny sposób, aby zmienić skomplikowany lub zagmatwany temat w łatwo przyswajalne i przyjemne pod względem estetycznym doświadczenie dla widza.

Może to być genialnie skuteczny sposób marketingu produktu, promowania doświadczenia, edukacji i podnoszenia świadomości na każdy temat, jaki przyjdzie Ci do głowy. Świetny projekt może angażować, urzekać i inspirować ludzi do działania.

W epoce informacji, kiedy jest tak wiele informacji do przetrawienia i konkurowania ze sobą, obraz, sprytne użycie typografii i przemyślana narracja mogą opowiedzieć tę historię znacznie szybciej i skuteczniej.


Mogą być super skutecznym narzędziem w cyfrowej kampanii marketingowej i dlatego są tak chętnie wykorzystywane przez małe firmy, jak i duże organizacje. Nawet Biały Dom wypluwa własne infografiki (niektóre dobre, inne bardzo złe; więcej o tym później).

Nie jest więc zaskoczeniem, że ilustratorzy i projektanci na całym świecie są coraz częściej zatrudniani do tworzenia tych wspaniałych narzędzi.

W ciągu ostatnich dwóch lat zamówienia na infografiki znacznie wzrosły i powoli gromadzę obszerne portfolio projektów dla różnych klientów. W dalszej części tego artykułu podzielę się wskazówkami, jak zrobić to dobrze.

02. Poznaj swój temat

Niektórzy klienci skontaktują się z Tobą z dobrze przemyślanym briefem, a cała zawartość i dane zostaną zbadane, zredagowane i gotowe do pracy. Niektórzy mogą nawet mieć szorstką ramę drucianą, posortować palety kolorów i dostarczyć piękny zestaw wskazówek dotyczących marki i gotowe.

Przeczytaj wszystko dokładnie i poświęć trochę czasu na samodzielne zbadanie tematu, zanim zaczniesz. Nawet jeśli jest to temat, który znasz niejasno, ważne jest, aby wiedzieć, co komunikujesz, ponieważ będzie to miało wpływ na ton głosu i styl tworzonych obrazów.


W innych przypadkach może zwrócić się do Ciebie klient, który nie jest do końca świadomy tego, czym jest infografika, wie, że powinien z nich korzystać, ale ma jedynie niejasne wyobrażenie o tym, czego potrzebuje. W tym przypadku projektant zamienia się w badacza, redaktora, copywritera i kierownika projektu. To najbardziej ekscytujące infografiki, nad którymi można pracować, ale zdecydowanie stanowią one największe wyzwanie.

Przeprowadzenie klienta przez ten proces może być wspaniałym doświadczeniem. Uczenie się tak dużo na nowy temat i posiadanie tak dużej kontroli nad treścią i skrótem jest cudownie satysfakcjonujące. Jednak przed przejściem bezpośrednio do projektu należy wziąć pod uwagę wiele kwestii.

Bądź zorganizowany. Dowiedz się, jaka jest wiadomość, jakie jest ogólne wezwanie do działania, jeśli takie istnieje i komu klient musi przekazać wiadomość. Może się okazać, że będziesz musiał pokierować decyzjami klienta w odniesieniu do tych pytań, ale ważne jest, aby odpowiednio wcześnie je uporządkować.

Następnie możesz przejść do czytania, badania i zestawiania danych i treści. Oznacza to znajdowanie artykułów i książek związanych z tematem oraz zbieranie sekcji informacji, które pomogą przekazać wiadomość.

03. Miej plan

Po zebraniu informacji lub dostarczeniu wszystkich informacji warto pomyśleć o tym, jak opowiedzieć historię za pomocą danych. Infografika potrzebuje narracji i przepływu. Zasadniczo tworzysz wizualną podróż przez określony temat, a każda historia potrzebuje początku, środka i końca.

Na przykład spójrz na poniższą infografikę stworzoną dla Maytech. Zatytułowany „Czy wiesz, gdzie są Twoje dane?”, Miał na celu podniesienie świadomości specjalistów IT i dyrektorów firm na temat znaczenia monitorowania udostępniania danych i aktualizowania zasad bezpieczeństwa.

A więc początek to wstęp do danych, jak je tworzymy, ile tworzymy, skąd się biorą i trochę historii. Środek to miejsce, w którym przechowywane są wszystkie te dane i kto je przechowuje, oraz niebezpieczeństwa związane z brakiem wiedzy, gdzie są dane. Koniec jest perspektywą na przyszłość i postawieniem pytania „czy wiesz, gdzie są twoje dane?”

Jest jasny przepływ i narracja. Zanim rozpoczniesz proces projektowania, gdy cała zawartość i historia zostanie zmapowana, umieść ją w ramce! Sortuj zawartość i edytuj, edytuj, edytuj, aż uzyskasz swoją historię, a następnie uporządkuj ją w sekcje. Jasno zdefiniowane sekcje.

Jest to tak ważny proces i zawsze najlepiej jest podpisać szkielet przed rozpoczęciem projektowania. Nie ma nic gorszego niż spędzanie godzin nad projektem, tworzenie skomplikowanych, niestandardowych ilustracji tylko po to, aby klient nie był zadowolony z treści.

W razie potrzeby przedstaw klientowi paletę kolorów i styl obrazu, którego zamierzasz użyć, zanim zaczniesz! Warto również dowiedzieć się, czy są jakieś wytyczne dotyczące marki, których musisz przestrzegać!

04. Konwersja tekstu na obrazy

Teraz masz już zatwierdzoną siatkę połączeń, nadszedł czas na rozpoczęcie konwersji tego tekstu i danych na wizualizacje. To jest przypadek pokazu, którego nie mów. Z pewnością może to być trudne i czasami możesz potrzebować krótkiego wyjaśnienia, aby dołączyć do twoich zdjęć.

Spróbuj jednak przekształcić jak najwięcej w obrazy. W niektórych przypadkach temat będzie dyktował, jak bardzo jest to możliwe. Jako przykład zobacz tę infografikę stworzoną na temat psychologii wywierania wpływu i przekonywania.

Dostarczone dane dotyczyły o wiele bardziej bycia w pewnych sytuacjach, że zdjęcia zdecydowanie wymagały wyjaśnień. Dlatego chodziło o zbalansowanie tekstu z obrazami.

W innych przypadkach, gdy dane są czysto faktyczne, znacznie łatwiej jest zredukować tekst praktycznie do zera lub przynajmniej umieścić go na obrazach. Takie jak „Gone in Six Seconds” i „Who is the modern day white van man?”.

05. Nie trać zainteresowania!

Im dłużej pracujesz nad projektem i im dłużej rozmawiasz na ten sam temat, czasami łatwo stracić zainteresowanie i uciec się do łatwiejszych metod. Wtedy dobrze jest zrobić sobie przerwę i powrócić do pracy ze świeżym spojrzeniem.

Łatwo jest używać kolorowych bloków i szybszych, prostszych ilustracji (czasami są one oczywiście odpowiednie) oraz skrótów z blokami tekstu, ale nie zapewni to świetnego projektu ani zadowolenia klienta.

Jednym z przykładów, jaki niedawno znalazłem, była infografika z Białego Domu „10 rzeczy, które musisz wiedzieć o budżecie prezydenta Obamy”. Ta infografika, cóż ... to wcale nie jest infografika. To jest bardzo chwalebna lista i niestety całkowicie mija się z celem infografiki.

Najważniejsze jest, aby naprawdę pomyśleć o tym, jak wizualizować każdy wycinek danych, zamiast po prostu pisać go ładnym krojem pisma i układać w kreatywny sposób.

  • Nie trać pary i nie leń się: zrób sobie przerwę i odwiedź ponownie.
  • Nie bądź nudny: naprawdę zastanów się, jak zmienić układ i przepływ i uczynić go bardziej interesującym.
  • Spróbuj wymyślić nowe sposoby definiowania i dzielenia sekcji, ale nie daj się ponieść emocjom: nadal potrzebujesz, aby czytelnik wiedział, gdzie powinien szukać iw jakiej kolejności.

Jeśli brakuje Ci pomysłów, jak coś wizualizować, spójrz na to jeszcze raz, zanim skorzystasz z przeciętnych wykresów kołowych i wykresów. Klient mógłby sam stworzyć standardowe wykresy, istnieje wiele narzędzi. Nie po to cię zatrudniają. Tutaj musisz myśleć nieszablonowo. Czasami temat może wymagać wykresu, ale upewnij się, że go ubierzesz, zrób z nim coś wyjątkowego.

06. Uważaj na czcionki!

Kroje pisma, których używamy w każdym projekcie, są tak ważne i mogą stanowić różnicę między świetnym projektem a gigantycznym bólem głowy dla twojego widza. Spróbuj ograniczyć używane czcionki do dwóch, maksymalnie trzech. Wybierz jedną czcionkę nagłówka odpowiednią dla tytułów i podtytułów oraz jedną czystą, czytelną czcionkę dla mniejszych tekstów / notatek.

Jeśli potrzebujesz trzeciej, prawdopodobnie dotyczy to dodatkowych faktów rozsianych po infografice lub być może bardzo ważnych statystyk, na które chcesz jeszcze bardziej zwrócić uwagę.

Zbyt wiele czcionek może łatwo zmylić oko i utrudnić podjęcie decyzji, gdzie najpierw spojrzeć, a także zakłócić przepływ i narrację. Bądź selektywny i używaj rodziny czcionek do odpowiedniego dzielenia informacji i treści.

Uważaj również na rozmiar swojego typu. Spójrz na 10 najgorszych infografik według Klientboost i przejrzyj kilka dość przerażających decyzji. Pomyśl także o tym, co mówisz za pomocą tych czcionek i na ile ta czcionka jest odpowiednia dla tematu.

Możesz nie mieć pełnej kontroli copywritingu nad projektem, ale wiesz, co będzie angażować, a co nie. Upewnij się, że Twój tytuł od razu się pojawi. Na przykład sprawdź tę infografikę stworzoną dla Folly Farm. Początkowo tytuł brzmiał zaledwie 20 faktów o zwierzętach.Jasne, robi to, co mówi na puszce, ale nie jest zbyt chwytliwe ani zachęcające.

Co powiesz na obiecanie czytelnikowi odrobiny chichotu? To z pewnością zachęciłoby mnie do kliknięcia! Upewnij się, że czcionka jest odpowiednia dla odbiorców i tematu, a także odpowiednia i wystarczająco widoczna, aby można było z niej korzystać przez cały czas. Uważam, że zawsze najlepiej posortować czcionki przed rozpoczęciem ilustracji.

07. Jasność nie zawsze jest najlepsza

Jasna paleta kolorów nie zawsze oznacza, że ​​będzie ona automatycznie przyciągać wzrok. Wybór koloru może mieć wpływ na natychmiastowe zaczepianie ludzi lub zmuszanie ich do odwracania się i ucieczki w przerażeniu, że oślepną z powodu jaskrawości. Ważne jest, aby wziąć to pod uwagę przed rozpoczęciem.

Oczywiście może się to zmienić w miarę postępów w projektowaniu, ale po przeprowadzeniu pewnych badań będziesz mieć lepsze pojęcie o tym, co działa. Pomyśl o swoim temacie, o swoich odbiorcach i zastanów się nad takimi rzeczami, jak psychologia kolorów i jak chcesz, aby użytkownik czuł / myślał podczas przeglądania infografiki.

Zastanów się, dla kogo to tworzysz; kim oni są? Co kupują? Zastanów się, czy jest to produkt, który promujesz, czy musisz wzmocnić markę kolorami marki? Przed rozpoczęciem upewnij się, że są jakieś wytyczne, których musisz przestrzegać.

Podobnie w przypadku czcionek, nie przesadzaj z liczbą kolorów. Użyj jednego lub dwóch głównych kolorów i być może tylko dwóch dodatkowych dla akcentów. Użyj kolorów akcentów, aby rozszyfrować różne sekcje lub motywy.

08. Sprawdź, czytaj, testuj i sprawdzaj swoje ego ...

Przeczytaj dowód! Przeczytaj dowód! Przeczytaj dowód! Będzie to takie zawstydzające, nie wspominając o nieprofesjonalnym charakterze, jeśli wyślesz klientowi pięknie zaprojektowaną infografikę z rażącymi literówkami.

Przeczytaj dowód! Będzie jeszcze bardziej zawstydzające, jeśli Twój klient też tego nie zauważy, opublikuje infografikę, a potem napotka tsunami komentarzy i skarg. To niewłaściwy rodzaj uwagi. Ponownie, od tego zależy dowód czytać jak twoje życie.

Przetestuj swoją infografikę na kilku współpracownikach i kimkolwiek jesteś w stanie złapać. Czy to płynie, czy łatwo można zobaczyć narrację? Czy tekst jest za mały? Za duży? Zbyt wiele? Za mało? Czy Twoja ilustracja psa faktycznie wygląda jak pies?

Ważne jest, aby sprawdzić, czy wszystko ma sens dla innych ludzi. Ta urocza mała ilustracja, którą stworzyłeś, i która Twoim zdaniem zdecydowanie wygląda jak pies żujący kość, ktoś inny może tego nie zobaczyć. Ta mała gra słów, o której myślisz, że jest tak sprytna, może okazać się obraźliwa lub po prostu nie mieć sensu! To nie zadziała jako narzędzie marketingowe, jeśli tylko Ty je rozumiesz.

Pamiętaj, że nie tworzysz tego dla siebie. Jeśli coś nie działa, zassaj to, sprawdź swoje ego i zmień je. Nie ma sensu publikować czegoś, co po prostu nie przyniesie rezultatów, nawet jeśli uważasz, że jest to cholernie fantastyczne. Baw się dobrze!

Słowa: Jessica rysuje

Jessica Draws to doświadczona projektantka z zamiłowaniem do pięknej, kreatywnej pracy wizualnej. Stworzyła infografiki, ilustracje, grafiki i grafiki cyfrowe dla takich marek, jak Sainsbury’s, Go Compare, IKEA i London Women's Clinic.

Najbardziej Czytanie
Główna ulica tańczy ze śmiercią
Czytaj Więcej

Główna ulica tańczy ze śmiercią

Aby ocenić, jak duży wpływ ich potencjalne zamknięcie będzie miało na projektowanie dla branży muzycznej, odwiedziłem lokalne HMV, aby zebrać dowody do tego artykułu… i, hm, kupić nowy album Adama Ant...
4 wskazówki, jak przetrwać, gdy zostaniesz rzucony na głęboką wodę
Czytaj Więcej

4 wskazówki, jak przetrwać, gdy zostaniesz rzucony na głęboką wodę

Nawet najpotężniej i dyrektorzy kreatywni mu ieli gdzieś zacząć, a dla taży tów wejście w świat projektowania graficznego może być zniechęcającym wyzwaniem. Jednak według Dab a i kinnera z londyń...
Najlepsze laptopy Walmart w 2021 roku
Czytaj Więcej

Najlepsze laptopy Walmart w 2021 roku

Warto zajrzeć do na zego przewodnika po najlep zych laptopach Walmart, jeśli zuka z nowego komputera. Niezależnie od tego, czy potrzebuje z niedrogiego laptopa, aby przejść przez wirtualne zajęcia, cz...