5 najważniejszych wskazówek dotyczących przekazywania opinii projektowych

Autor: Louise Ward
Data Utworzenia: 7 Luty 2021
Data Aktualizacji: 16 Móc 2024
Anonim
High Density 2022
Wideo: High Density 2022

Zawartość

Zrozumienie psychologii interakcji społecznych jest pracą samą w sobie, ale kiedy koncentrujesz się na ikonach, siatkach, interakcjach, łatwo jest przeoczyć, że inni ludzie mają uczucia, które wymagają ochrony - i że Ty też.

Informacja zwrotna jest złem koniecznym do stworzenia produktu końcowego, który zadowoli użytkowników, ale skuteczniej spełnia swoje zadanie dzięki odpowiedniej procedurze.

Poniżej zebraliśmy kilka wskazówek od ekspertów ds. Projektowania z obu stron. Wymieniliśmy je, aby pomóc Ci wyciągnąć korzystne uwagi, a jednocześnie zminimalizować te szkodliwe. Bez dalszej zwłoki przedstawiamy 5 wskazówek, jak uzyskać opinie na temat projektu, których ludzie nie znienawidzą.

01. Nie unikaj pytań uzupełniających

Informacja zwrotna powinna otworzyć dyskusję, a nie tylko zostać przekazana, po czym wszyscy przechodzą dalej. To sprawia, że ​​wydaje się to rozkazem, którym nie jest właściwa krytyka. Zadawanie pytań uzupełniających tworzy dialog, który realizuje kilka celów.


Na początek wyciąga krytykę - rozumiejąc każdy zakamarek, odbiorca lepiej pojmuje problem i czy i które jego części można rozwiązać.

Ponadto badanie z pytaniami uzupełniającymi może podważyć podejrzane krytyki. W takich okolicznościach opinie nie zawsze są szczere, w grę wchodzą ukryte plany i osobiste motywy. Pytania uzupełniające pomagają w przejrzeniu tego, co jest ważne, a co rozpada się pod presją.

Jednak nie zawsze jest w tym jakiś przebiegły podtekst. Czasami krytyk faktycznie ma rację, ale z jakiegokolwiek powodu nie może jej wyrazić. W takim przypadku zadawanie pytań uzupełniających pomoże mówcy w wyrażeniu tego, co chce powiedzieć. Niektórzy ludzie po prostu potrzebują pomocy w prawidłowym wyrażaniu siebie.

Dustin Curtis radzi zmusić się do zadania krytykowi co najmniej trzech pytań. Zaznacza, że ​​formułowanie tych pytań pomoże ci zmienić własne zdanie, czyniąc z tego taktykę korzystną dla wszystkich.


02. Zawsze bądź zorientowany na cel

Jak opisaliśmy w Design Collaboration in the Enterprise, wiele problemów związanych ze sprzężeniem zwrotnym wynika z nieporozumień co do celu końcowego.

Dla kogo jest przeznaczony ten produkt? Co ma nadzieję osiągnąć? Ten sam element projektu może być idealnym wyborem lub okropnym wyborem, w zależności od odpowiedzi na tego rodzaju pytania.

Jeśli na początku nie wszyscy rozumieją te same cele, informacja zwrotna będzie błędna i nieskuteczna.

W idealnym przypadku cele są ustalane na początku projektu, ale jeśli nigdy nie były one jednolicie rozwiązywane, im szybciej, tym lepiej. Gdy wszyscy znajdą się na tej samej stronie o docelowych użytkownikach, strategiach, stylach i kryteriach sukcesu, informacje zwrotne będą bardziej ukierunkowane i pomocne.

W przeciwnym razie każdy pociągnie projekt w różnych kierunkach, a otrzymasz coś, co próbuje spełnić wszystkie kryteria, ale żadnego nie spełnia.


Poświęć trochę czasu na wcześniejsze powtórzenie celów projektu. Jeśli ktoś zboczy z toru, możesz łatwiej sprowadzić go z powrotem w ten sposób. Co więcej, jasno określone cele w bardziej konkretny sposób usuwają uzasadnione komentarze od upartych i pomogą w wyjaśnieniu niektórych nieporozumień.

03. Zapewnij odpowiedni kontekst za pomocą kadrowania

Jeśli zostaną wdrożone przez wszystkich, właściwe kadrowanie może rozwiązać znaczną część problemów ze sprzężeniem zwrotnym. Przez kadrowanie rozumiemy podejście lub kąt, pod jakim prezentowany jest komentarz. Ten sam problem można ująć z różnych punktów widzenia, ale niektóre są bardziej pomocne niż inne.

Yotam Troim sugeruje przedstawienie problemu zamiast rozwiązania. Sformułowując krytykę jako problem, sesje opinii nabierają zupełnie nowego charakteru. Weźmy na przykład coś prostego, jak wybór koloru.

Właściwy sposób ujęcia komentarza brzmiałby: „Nie jestem pewien, czy schemat kolorów pasuje do nastroju produktu”. To otwiera grupie dyskusję: czy ta kolorystyka rzeczywiście pasuje, jaki jest nastrój produktu, która kolorystyka będzie najlepsza itp.

To wszystko są ważne pytania, które wynikają ze sposobu, w jaki komentarz został postawiony. Co więcej, teraz cała grupa może wyrazić swoją opinię na temat schematu kolorów, a nie tylko pierwsza osoba, i rozpoczyna się zaimprowizowana sesja burzy mózgów, która obejmuje doświadczenie wszystkich.

Porównaj ten scenariusz ze scenariuszem, w którym komentarz został ujęty tylko jako rozwiązanie: „Myślę, że schemat kolorów powinien być zielono-niebieski”. Cała pomocna dyskusja z pierwszego scenariusza jest pomijana i teraz staje się tylko kwestią, czy zielono-niebieski zadziała.

Teraz powiedzmy, że stół natychmiast się zgadza, że ​​zielono-niebieski nie działa i wszyscy idą dalej. Istota komentarza - schemat kolorów nie działa - pozostaje bez odpowiedzi po prostu dlatego, że mówca sformułował swoją krytykę z perspektywy osobistej opinii.

Następna strona: strategicznie wyrażaj swoją opinię i zawsze miej fakty ...

Zalecana
Adobe zmienia nazwę Flash Pro na Animate CC
Czytaj Więcej

Adobe zmienia nazwę Flash Pro na Animate CC

Format multimediów interaktywnych Fla h firmy Adobe był niegdyś królem internetu. Ale od cza u pojawienia ię HTML5 Fla h Player zaczął powoli, ale o tatecznie padać, z kamieniami milowymi po...
Utwórz ilustrację z ograniczoną paletą kolorów
Czytaj Więcej

Utwórz ilustrację z ograniczoną paletą kolorów

Ten amouczek będzie przewodnikiem po tworzeniu pro tej, odręcznej ilu tracji pokolorowanej cyfrowo w programie Photo hop. Za to owane pro te techniki ułatwiają zybką pracę, a wprowadzanie poprawek je ...
Sześć dekad nagród D&AD: lata 2010
Czytaj Więcej

Sześć dekad nagród D&AD: lata 2010

De ign and Art Direction (D&AD) zo tała założona w 1962 roku przez grupę londyń kich projektantów i dyrektorów arty tycznych, w tym Davida Baileya, Terence'a Donovana, Alana Fletcher...